Kablolu ve Kablosuz Ağlar İçin Altyapı Kablolama Çözümleri

Güvenlik sistemleri bir yere yetkisiz ve izinsiz girişleri önleyen, bu tarz girişimleri raporlayan ve takibi sağlanabilen yazılım ve donanımlar olarak tanımlanabilir. Tüm güvenlik sistemleri, giriş noktalarının yanı sıra değerli eşyaların ve verilerin güvenliğini sağlamak için aynı temel prensip üzerinde çalışır. Koruma altına almak istediğiniz veya giriş iznini yetkilendirmek istediğiniz yerler için farklı güvenlik sistemleri çözümleri mevcuttur. Güvenliği sağlamak ve giriş erişimlerini yetkilendirmek için yüz&avuç içi&parmak izi tanıma terminalleri, erişim kontrol panelleri, güvenlik yazılımları, x-ray cihazları, akıllı ev sistemleri ve güvenlik kameraları gibi güvenlik sistemleri ürün ve hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Güvenlik sistemleri, birlikte çalışan bileşenler ve cihazlardan oluşan bir sistem aracılığıyla bir şeyin güvence altına alındığı bir araç veya yöntemdir. Bu yazımızda, gerek hırsızlara gerekse erişim izni olmayan kişilere karşı koruma sağlamak için merkezi bir kontrol paneliyle birlikte çalışan entegre elektronik cihazlardan oluşan ağlar olan güvenlik sistemlerinden bahsediyoruz.
Tipik bir güvenlik sistemi şunları içerebilir:
 • Yüz&Avuç İçi&Parmak İzi Tanıma Terminalleri
 • Erişim Kontrol Panelleri
 • Zaman Kontrol&Erişim Kontrol Yazılımları
 • Akıllı Kilitler
 • X-Ray Cihazları
 • İnterkom Sistemleri
 • Araç Yönetim Sistemleri
 • Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Güvenlik sistemleri, herhangi bir yerde uygun bir konuma kurulmuş bir kontrol paneli veya komuta merkezi ile iletişim kuran sensörlerle bir yere giriş noktalarını güvenli hale getirme yöntemidir. Yüz&Avuç İçi&Parmak İzi&Kart Okuma Terminalleri olarak adlandırılan giriş izni cihazları kapılara yerleştirilir. Geçiş kontrol panelleri ve terminalleri ile belirlenen oda veya yere kimin hangi saatler arasında giriş yetkisinin olduğunu geçiş kontrol yazılımı ile kolayca belirleyebilirsiniz.

  Güvenlik sistemleri sayesinde dilediğiniz kişi veya yere yetkilendirme yapabilir ve istekleriniz doğrultusunda dilediğiniz her yerin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Panellere veya terminallere atadığınız yüz, avuç içi, parmak izi veya kart bilgileri üzerinde kolayca yetkilendirme ve özelleştirme yapabilirsiniz. Buna ek olarak, son zamanlarda ortaya çıkan salgın endişelerine karşın Vücut Isısı&Maske Tespiti yapabilen cihazlar ile güvenlik sistemleri kalitesini üst seviyeye çıkarabilir ve salgınlara karşın önlem alabilirsiniz